hurtownia ryb

Sea&Fresh Water Fish

Sea&Fresh Water Fish

Stormbringer

       Pomysł prowadzenia działalności w branży rybnej zrodził się na greckim statku m/v Stork odbywającym rejs dookoła świata. Czas podróży sprzyjał rozmowom na temat połowów bałtyckich ryb, które stały się inspiracją dla inżyniera okrętowego Tomasza Ryłko. Wkrótce

po powrocie do domu założył on rodzinne przedsiębiorstwo. Tak w 1992 roku powstała

w Gdyni firma Stormbringer.

O NAS

         Dla jej działalności wybrano logo wzorowane na francuskiej latarni morskiej La Vieille, która doskonale oddawała cele przedsięwzięcia. Usytuowana na skalistym brzegu odzwierciedlała nierozerwalną łączność człowieka z morzem oraz zachęcała do odbywania kolejnych podróży. Na początku Stormbringer dostarczał świeże ryby w kraju, ale już po przyłączeniu Polski do Unii Europejskiej działalność firmy zdobyła uznanie na rynkach zachodnich, w tym szczególnie we Francji, Niemczech, Holandii i Belgii.

       Funkcjonowanie przedsiębiorstwa na zachodnich rynkach jest możliwe tylko dzięki wysokiej jakości dostarczanych produktów oraz gwarantowanych dostaw. Stormbringer eksportując na wymagający rynek unijny bałtyckiego łososia, troć, sandacza, turbota, a także filety z dorsza i sandacza, zapewnił sobie szczególne uznanie zagranicznych kontrahentów. Stało się to za sprawą surowca pozyskiwanego tylko od rzetelnych i sprawdzonych dostawców. W myśl zasady, że w firmie obowiązuje bezwzględna uczciwość zarówno wobec dostawców jak i odbiorców Stormbringer działa od początku swojego istnienia.

Zgodnie z wdrożonym systemem HACCP przedsiębiorstwo przestrzega surowych norm dotyczących zapewnienia wysokiej jakości produktów i świeżości ryb.

       Udoskonalając działalność Stormbringer działa obecnie dwusektorowo.  W trosce o wysoką jakość produktów, terminowość dostaw oraz satysfakcję Klientów sprzedażą krajową zajmuje się firma Stormbringer 2. Natomiast zamówienia złożone przez zagranicznych kontrahentów realizuje Stormbringer, który oprócz działalności eksportowej prowadzi również import muszli z Bretanii, łososia ze Szkocji

i Wysp Owczych, halibuta z Holandii i Francji oraz dorsza bałtyckiego z Niemiec.

 

ryby
łosoś
  1. pl
  2. en